Maak eerst de VPN-verbinding
Bij VedaWeb zit RDP altijd achter een VPN. U maakt dus eerst verbinding met de VPN die voor uw omgeving is ingericht. Gebruik de verstrekte instructies en uw persoonlijke toegang, inclusief de aanvullende verificatie als die is ingesteld.
Houd de interne servernaam of het afgesproken adres en uw Windows-account bij de hand. De VPN-aanmelding en de Windows-aanmelding kunnen verschillende accounts gebruiken. Open RDP niet rechtstreeks voor het openbare internet.
Open de externe bureaubladverbinding
Zoek op een Windows-computer naar Verbinding met extern bureaublad, in een Engelstalige omgeving Remote Desktop Connection. Vul de opgegeven servernaam in en kies Verbinden.
Meld u aan met het afgesproken account. Gebruik bij een domeinaccount de aangeleverde domeinnotatie. Bij een lokaal account kan de servernaam onderdeel van de gebruikersnaam zijn. Raad niet herhaaldelijk als de gegevens onduidelijk zijn, omdat het account daardoor kan worden geblokkeerd.
Controleer een certificaat- of identiteitsmelding voordat u verdergaat. Een onverwachte servernaam vraagt verificatie bij de beheerder. Sla zo'n melding niet zonder controle blijvend over.
Gebruik alleen de benodigde rechten
Werk met een persoonlijk account dat voor de taak is ingericht. Beheerdersrechten zijn niet voor iedere applicatie nodig. Bespreek gebruikers, software en eventuele licenties binnen de afgesproken Windows-inrichting.
Bepaal of u lokale schijven, printers of het klembord nodig heeft in de sessie. Schakel alleen de benodigde doorverwijzingen in. Meld u na afloop af via Windows wanneer u de sessie wilt beëindigen; alleen het venster sluiten kan de sessie actief laten.
Onderzoek verbindingen in volgorde
Controleer bij een fout eerst of de VPN verbonden is en daarna of de juiste servernaam en het juiste account worden gebruikt. Noteer de volledige foutmelding en het tijdstip.
Laat de beheerder vervolgens VPN-routering, naamomzetting, firewalltoegang en RDP-rechten controleren. Een publiek geopende RDP-poort is geen herstelstap voor een probleem binnen de VPN. Deel de foutcontext via contact, zonder wachtwoord.